Trzystrefowa klimatyzacja

Jak się zapatrujecie na coś takiego? Nowy passat ma to w standardzie. Ja mając dwie strefy uważam, że to zbędny dodatek wystarczyłaby jedna. Dlaczego? Tego i tak nie da się sensownie ustawić bo nie da się fizycznie zrobić tak, żeby w jednym samochodzie jednemu było ciepło drugiemu zimno, to już lepiej ustawić globalnie temperaturę i niech ktoś sobie zamknie kratki...

Komentarz

 • Moim zdaniem ma sens zwykła klima zazwyczaj nie wyrabia z tyłu a za mocno wieje z przodu. Regulacja lewo prawo też ma sens bo facet chce zazwyczaj 2 stopnie mniej niż kobieta.

  Niekiedy jedziesz też z pasażerem i jemu jest zimno a tobie ciepło.

  Z tyłu z kolei gdy otworzysz szyberdach to wieje aż zanadto i klima potrzebna jest wtedy mocniejsza z przodu.

  IMO nawet jakby 4 strefy były to miałoby to sens.
 • Bardzo dobre rozwiązanie:

  Jedziesz w garniturze: ustawiasz sobie 20, żona ma krótką spódnicę itp (jak to kobiety latem): ustawia 22, masz małe dzieci z tyłu ustawiasz im 24 i wszyscy są happy :)
 • Powietrze w aucie i tak się miesza. Ustawienie po jednej stronie 20 stopni a po drugiej 25 stopni daje tyle, że z jednej strony wieje lodowaty syberyjski wiatr a po drugiej ciepłe powietrze wprost z silnika. Mieszając to wszystko łatwo o choroby.
 • 3 strefowa klima to więcej silników krokowych odpowiedzialnych za nawiewy do psucia = większe dochody VAG-a z części do samochodów. Znając politykę tej firmy zapewne będzie to teraz element eksploatacyjny.
Sign In or Register to comment.