Po czym wybieracie nowy samochód.

Cześć chciałbym się dowiedzieć po czym wybieracie nowy samochód. Co decyduje. Czy zwracacie uwage na dodatkowe wyposażenie czy bardziej na skrzynie biegów czy jednak najbardziejbinteresuje was ekonomia lub moc maksymalna i w ile sekund przyśpiesza do setki.

Komentarz

• Cena, ilość miejsca w środku, wygląd zewnętrzny, czy fotele są wygodne, niskie zużycie paliwa. Szukam auta taniego max 40 - 45 tysięcy. Bezpieczeństwo. Osiągi mają drugorzędne znaczenie jak się ma większą rodzinę to i tak nie będę wyprzedał i ryzykował ich życia dla rozrywki a jak jadę sam to też jadę ostrożnie bo nie chce dzieciom zabierać ojca kto ich potem utrzyma? Renty nie dostaną po mnie dużej...
  • Jak dla mnie przede wszystkim bezpieczestwo i wygoda choc jak wiadomo osiagi, spalanie tez sa wazne ale to moim zadaniem jest na drugim planie, zalezy do czego jest potrzebny ten samochod, jezeli do pracy to wiadome ekonomia, rodzina bezpieczenstwo i wygoda, rozrywka osiagi, to chyba proste
    Argo teraz fajną opcje i nie drogą przede wszystkim mają Hyundai-e rozwijają sie bardzo szybko, warto rzucić okiem na ich oferte :)
  • Jak dla mnie liczy sie utrzymanie pojazdu czy nie zdarzy sie tak ze kupie auto a ono bedzie stalo w garazu bo nie zaleje ;D Oczywiscie stan jest bardzo wazy musze wiedziec na co wydaje pieniadze silnik i inne rzeczy razem w parze idzie wyglad zewnetrzy jak i wewnetrzny fotele zadrapania itd. Wygoda jest takze bardzo wazna kazdy jezdzi jak lubi jednemu podoba sie mala kierownica drugiemu nie, na koncu spojrze na jakies bajerki glosniki radio i rozne. Warto zadac sobie pytanie do czego nam to auto czy do szpanu wtedy warto auto wizualnie ladne oraz przydaje sie troche mocy a jak dojazd do pracy itd warto pomyslec o ekonomi.
  • Ja szukam w kategorii do 35000 zł więc nie mam zbyt dużego wyboru. Auto ma być rodzinne więc podobnie jak argo w drugiej kolejności przywiązuje uwagę do osiągów. Jednak interesuje się różnymi autami, czytam oglądam testy. Może kiedyś doczekamy się normalnego rządu w Polsce przy którym roczna pensja pozwoli na nabycie np. fajnego SUV-a to warto wiedzieć co w trawie piszczy.
    Poza tym trudno porównywać tanie samochody nie wiedząc co mają do zaoferowania droższe. Z tego też względu szukam samochodu z klimatyzacją, oczywiście manualną. Bo wiem, że za kilka lat to dosłownie trafi pod strzechy. Nie boje się natomiast kupować auta ze starodawnym silnikiem 1.2 75 KM gdyż takie auto będzie się dało zagazować w przeciwieństwie do 90 TCe, które szybko się rozleci a do gazu się nie nadaje. Jeździło się różnymi samochodami dlatego uważam że pasy bezpieczeństwa z przodu regulowane na wysokość to też podstawowa opcja, która musi być byśmy mogli z żona wygodnie i bezpiecznie jeździć. Z tego względu podstawowy Logan Access odpada. Co jeszcze? Elektryczne lusterka to też raczej podstawa a nie kosztuje dużo. No i szyby przednie elektryczne, nie po to żeby wiatr wiał ale po to, że jak na galerie podjeżdżam żeby normalnie zabrać bilet. Z tyłu nie muszą być, jak jest klima nikt tego otwierać nie będzie. A przy małych dzieciach nawet mechaniczne są bezpieczniejsze. Poza tym kilka lat temu nawet jeszcze wiele aut klasy średniej typu BMW 3 miało ręczne z tyłu nie wiem jak teraz może nadal ma :P

Ale się rozpisałem, znowu siedzę w necie zamiast pracować a potem się zastanawiam dlatego na samochód nie mam więcej niż 35 tysięcy :P
  • Dzięki za wasze wypowiedzi. Naprawde fajnie coś takiego się czyta. pawelsloik a nie możesz jeszcze poczekać bo od powiedzmy 45000 zł zaczynają się dużo lepsze propozycje. Albo jak cię stać to ja bym pomyślał o jakimś porządnym kredycie. No chyba że potrzebujesz samochodu na już. Pozdrawiam.
  • W sumie u mnie decyduje cena (nie chcę zbytnio przekroczyć wyznaczonej kwoty) i ekonomia - czyli czy auto jest awaryjne czy nie, no i ile będzie palić. Dlatego szukam jakiegoś niedrogiego ale dobrego auta. Z wygód, typu duży bagażnik mogę zrezygnować, podobnie jak z dodatków takich jak klimatyzacja itp. Właściwie myślę jedynie o bagażniku na rowery, tak by móc wozić je ze sobą na wakacje czy krótkie wyprawy. Jeśli nie będzie to spory dodatek, to zastanowię się też nad elektrycznymi lusterkami, bo to jednak spore udogodnienie jest. Nie lubię szybko jeździć, dlatego to czy pojedzie maksymalnie 130km/h czy 160km/h jest raczej dla mnie bez znaczenia.
Sign In or Register to comment.