Renault Megane vs Hyundai i30

Co byście wybrali Hyundai i30 COMFORT 1.6 MPI 120KM czy Megane Bose Energy TCe 130? Sylwetka Megane do mnie przemawia ale jeszcze fajniejszy jest ten nowy i30. Megane ma mocniejszy silnik, ale zaledwie 1.4. Podobno wcale te silniki TCe nie są takie oszczędne. Obecne auto pali 8 litrów benzyny i trochę daje to po kieszeni. Do Megane gazu chyba nie założę? A Hyundai jeździłby na gazie?

Oba mają dwustrefową klimę. I dobrze. Myślę nad ksenonem opłaca się dopłacać? Lepiej coś widać przy palnikach niż na żarówkach? Gdzie będzie lepsza obsługa jak coś nawali (wiadomo współczesne bezawaryjne samochody ;)). Gdzie szybciej naprawią? Który Wam się bardziej podoba i który dużej utrzyma aktualną sylwetkę, chciałbym nim przejechać z 200 000 km przez 6 lat.

Komentarz

• Ja bym polecił Megane według mnie lepiej wygląda. Przyzwoite spalanie i dobry silnik. Czego więcej chcieć??? 200 000 KM powinno na luzie dać rade. Cena będzie dość powoli spadać więc potem można go przyzwoicie odsprzedać. Renault ma świętną obsługę choć Hyundai również nie zawodzi. Jednak ostatecznie decyzja należy do ciebie.
Sign In or Register to comment.