Czy opłaca się sprzedać stary samochód do salonu?

Niedługo będzie nowe auto. W większości salonów w których pytałem skupują stare auta. Dla mnie byłaby to opcja kusząca, bo wtedy miałbym większą płynność (brałbym mniejszy wtedy kredyt gotówkowy na zakup nowego). Obecny samochód to 10 letnia Albea. Od nowości u mnie.

Komentarz

• Wydaje mi się ze nie warto. Znajoma sprzedała Forda, za którego dostała 25 tysięcy a 2 tygodnie później salon, który go odkupił wystawił go za 35 tysięcy :/

Jak masz problem z płynnością to chociaż przed zakupem objeździj kilka handlarzy (niektórzy sami przyjeżdżają do domu) czy komisy i sprzedaj temu kto da więcej :]
  • Opłaca się, bo salon sprzeda go wiele drożej a ty nie będziesz użerać się z kupującymi. Mój mąż raz sam sprzedawał auto i tylko raz bo stracił tyle czasu że nie było to warte. A sprzedawaliśmy samochody nowsze niż 10 lat. Jeśli ktoś daje ci choć 1000 zł za samochód 10 letni to oddaj go i pozbądź się problemu.
  • Wygląda to tak.

Kupujesz samochód za 50000 zł, stary jest wart na giełdzie 10000 zł.
    Oni rzeczywiście ci dadzą Ci 10000 zł upustu na nowy samochód, ale jest jedno ALE. Gdybyś nie oddał im starego to na nowym urwałbyś 4000 zł, więc to tak jakby za stary dali 6000 zł. A więc: masz czas na sprzedaż samodzielnie to sprzedaj sam.

P.S.
    Handlarze wcale mogą nie dać więcej niż salon.
  • W Polsce NIE, na zachodzie to placili nawet 2000 EURO za starego szrota.
Sign In or Register to comment.