Tanie crossovery: Captur czy Juke

Szukamy z małżonką taniego samochodu typu crossover. Auto ma być do 65000 zł i ani zł więcej. Po wstępnych oględzinach doszliśmy do wniosku, że podobają się nam dwa modele:

- Renault Captur Intens TCe 90KM
- Nissan Juke N-TEC 1.6 117 KM

Ceny już są po rabatach, prawie po 10000 zł, już nie wiele można utargować.

Niestety w przypadku Captura nie starczy na silnik TCe 120. Wydaje mi się że 90 KM to bardzo mało w takim samochodzie. Dlatego ja skłaniam się do Juke. Małżonka natomiast jest przekonana, że Captur bo ładniej wygląda. No i co tu kupić?

Komentarz

• Renault Captur ładniejszy
  • Mi też ten Captur bardziej się podoba. Ale każdy ma własny gust więc sam musiałbyś wybrać. 90 km wystarczy. Samochód nie będzie się "krztusił".
  • Rozumiem, że będa to samochody z napędem na przednią oś. Zastanówcie się czy jest sens kupować tego rodzaju SUV-a. Czy nie lepiej kupić większy (kasy starczy na np. wygodne Fluence z dieslem 1.5 dCi pod maską) a nie będący SUV-em.
  • Zakupu jeszcze nie dokonalismy bo potrzebny był wkład własny na mieszkanie :)

Ale chyba będzie Captur, bo jeździliśmy nim w salonie i okazał się dużo cichszy niż Juke. Pytanie tylko jak będzie z trwałością silnika 90 TCe? Zastanawiamy się czy gdyby on miał się szybko rozlecieć czy nie warto kupić 120 TCe ze skrzynią EDC.
Sign In or Register to comment.