Skrzynie DSG opinie

Rozważam zakup nowego samochodu z grupy VW ze skrzynią DSG. Powodów jest kilka:

1. Mam problem ze stawami prawej dłoni
2. Skrzynie DSG nie pogarszają osiągów jak tradycyjne automaty
3. Autem jeździ moja żona i niestety bardzo kiepsko sobie radzi ze zmianą biegów

Pytania mam takie:

1. Czy są lepsze skrzynie DSG i gorsze, tzn czy są jakieś modele których należy unikać? Np. w 1.2 TSI skrzynia jest dobra w 1.4 nie warto jej kupować?
2. W jaki sposób odbywa się w takiej skrzyni powolna jazda w korku (tzn. jazda na pół-sprzęgle). Czy od takiej jazdy się coś w tej skrzyni zużywa czy nie (tak jak w tradycyjnym automacie)
3. Czy zużycie paliwa w takim samochodzie nie odbiega od zużycia paliwa w manualu?

Komentarz

• Skrzynie DSG są dobrym rozwiązaniem dla tańszych aut ze względu na wydajność i niskie zużycie paliwa. Natomiast trudno o komfort jazdy, czyli płynność. DSG to problem z płynnym ruszaniem z miejsca, gdyż może gwałtownie wyrwać do przodu, więc w korkach ulicznych średnio się sprawdza. Poza tym kłopotem może być gładka zmiana z dwójki na jedynkę. No i jeszcze koszty eksploatacyjne. Naprawy lub wymiana to wydatek kilku tysięcy (więcej niż za manualną).
  • Dlaczego tańszych aut? Najtańszy samochód z DSG to Skoda Fabia 1.2 TSI 105 KM DSG Active+, kosztuje 44100 zł kilka tysięcy więcej niż z manualem. Więc gdzie tu niska cena?
  • Niskiej ceny nie ma ale skrzynia jest dobra dla standartowego użytkownika. Tatuś ma i chwali sobie.
  • słyszałem że trwalość tych skrzyn to max 100 000 km co potem? Bardzo droga naprawa?
  • Znajomy ma, co prawda S-tronic, (bo audi) ale porównywalne dość... korki są średnio przyjemne, ale na dłuższe trasy - jak marzenie. Polecam wybranie się na jazdę próbną lub chociaż poszukanie, czy ktoś ze znajomych nie posiada. Poza miastem zmiana biegów jest tak gładka i szybka, że człowiek czuje się, że mógłby przejechać 500km ot tak. W mieście nie jest aż tak fajnie, wymaga to trochę wprawy i pamiętania, by nie trzymać się innym 10cm za ogonem, bo jak samochód wyrwie do przodu...
  • a ile kosztuje potem wymiana sprzęgła w takim DSG?
  • Musiałbyś się spytać u fachofców bo ceny są rożne. Co do trwałości takich skrzyń to trzeba po prostu wymieniać olej co 60 tysięcy kilometrów. Ludzie tego nie robią bo po co a potem piszą że coś nie działa itp. A tak naprawde to tylko ich wina bo nic się onich nie dowiedzieli a często nawet nie chcieli.
Sign In or Register to comment.