Mondeo V 1.5 EcoBoost, 160 KM z fabrycznym LPG

Cześć

Co powiecie ciekawego na temat nowego Forda Mondeo z fabryczną instalacją LPG? Dopłata do instalacji LPG jest dość spora bo wynosi 9211 zł. Ale podobno (info ze sprzedawcy z salonu) jest to porządna, profesjonalna niemiecka instalacja gazowa a nie to co montują nasi rodowici Janusze za 3-4 tysiące złotych. Trwałość takiej instalacji jest podobno znacznie wyższa niż instalacji od "Janusz LPG" no i samochód jeździ całkowicie na LPG, bez potrzeby przełączania na benzynę przy uruchamianiu (ponieważ Janusz nie umie ustawić tak auta, żeby zapalało na benzynie).

Komentarz

  • Pomyślałeś czy na pewno się ten interes opłaci? 9000 zł płacisz już teraz a zaoszczędzisz góra 15 zł na 100 km; na piechotę licząc zwrot z montażu LPG nastąpi po 60 tysiącach. Do tego przegląd w nowym aucie robisz po 3 latach a potem po 5-ciu a mając LPG jeździsz jak Janusz ze swoim Golfem IV co roku...
  • No i przegląd auta z LPG kosztuje 160 zł a nie 100 zł, do tego wymiana filtrów LPG. Pytanie jeszcze gdzie to Mondeo ma butlę?

    No i 1.5 w tak ciężkim aucie szału nie robi. Już przy Talismanie 1.6 TCe to stanowczo za mało podczas szybkiej jazdy. Ale to samochód stworzony na francję gdzie mandaty są wysokie i rzadko kto jeździ powyżej 130 km/h. W Polsce na drogach szybkiego ruchu jeździ się 140-160 km/h i to są fakty...
  • Dlatego dużo lepiej kupić 2.0 Hybrid, 187 KM. Posiada to to zwykły silnik z wtryskiem pośrednim i założymy do niego bez problemu LPG za 3500 zł. LPG w hybrydzie robią instalacje LPG w każdym dobrym zakładzie.

    Dodatkowo hybrydy mają różne bonusy np. bezpłatne parkowanie w wielu miastach.
Sign In or Register to comment.