Zniżki na nowe samochody dla grup zawodowych

Widziałem w kilku salonach samochodowych oferty zniżek na nowe samochody dla określonych grup zawodowych. Zdziwiło mnie. Co salon ma z tego, że obniża cenę na samochody dla jakiejś grupy zawodowej? Jeszcze bardziej zdziwiła mnie lista zawodów. Wśród nich są mi. Lekarze, stomatolodzy, weterynarze, farmaceuci, dyplomowane pielęgniarki, ratownicy medyczni, Księża i duchowni wszystkich wyznań, Niepełnosprawni, osoby sprawujące opiekę nad niepełnosprawnymi, Nauczyciele: akademiccy, szkół podstawowych, gimnazjum oraz średnich, Firmy i przedsiębiorstwa, Szkoły Nauki Jazdy, Prawnicy, dziennikarze, Taksówkarze, Górnicy węgla kamiennego, brunatnego, miedzi, soli, siarki bezpośrednio zaangażowani w proces wydobycia, Rolnicy, Klienci kupujący pojazdy za pośrednictwem firmy leasingowej/wynajmu długoterminowego.

Jeszcze w jakiś sposób jestem w stanie zrozumieć dawanie rabatów na auta taksówkarzom: potencjalny klient pomyśli "Taxówkarze jeżdżą Oplami więc to trwałe samochody". Ale dawanie rabatów górnikom? Którzy raczej od lat mają za dużo niż za mało a do tego 2/3 "życia zawodowego" spędzają na emeryturze...

Komentarz

• Znizki sa po to by przyciagnac ludzi pracujacych w danej brazny. Przykladowo, kolega z pracy kupi samochod marki X to Ty tez kupisz jak dowiesz sie jaki dostal rabat...
Sign In or Register to comment.