Odsetki na karcie kredytowej niższe niż kredyt samochodowy

Witam

Chce kupić nowy samochód na kredyt. Gotówki mam około 20000 zł a reszta - około 50000 zł to będzie kredyt. Robiłem kalkulację na stronie Renault i wychodzi mi że zwykły kredyt jako osobę indywidualną miałby RRSO około 17%. Pytanie jak to możliwe skoro na karcie kredytowej mam obecnie limit na 25000 zł z możliwością podwyższenia go i oprocentowanie karty to 10%. Karta w mBanku, więc to chyba nie jest jakiś ultra tani jeśli chodzi o kredyty bank (mi. afera z CHF).

Jak to możliwe, żeby kredyt na karcie był tańszy niż kredyt na samochód? W przypadku kredytu na samochód mamy przecież zabezpieczenie w postaci samochodu a w przypadku karty jakie mają zabezpieczenie?

Pozdrawiam

Komentarz

• Dobra, dobra, tylko umowę na kartę masz na rok. A kredyt zapewne na przynajmniej 3 lata.
  • No i co z tego? Karte kredytowa mam juz od 3 lat i nigdy nie spadal jej limit, zawsze rosl. Minie rok to ja przedluze.
  • Karte moga przedluzyc ale moga "dowalic" jakies do niej ubezpieczenia i juz nie bedzie tak okazyjnie.
  • Jedno jest pewne: stopy beda spadac bo na zachodzie spadaja od wielu lat. Moze dzieki temu wiecej osob kupi nowe samochody?!
Sign In or Register to comment.