Peugeot 508 4x4

Towarzysze!

Dochodzą mnie słuchy, że Francuzi wprowadzili do floty lądowej limuzynę z napędem na wszystkie 4 koła. Zawsze chciałem kupić francuski automobil gdyż wiem, że francuska technika jest solidna (np. niszczyciele min typu Tripartite). Chciałbym się Was zapytać jak się taki samochód sprawuje czy ktoś ma go na forum?

Komentarz

• Melduje panie Kapitanie, że to nie jest zwykły napęd 4x4 a hybryda. Przednia oś jest napędzana silnikiem diesla a tylna elektrycznie. Akumulator jest ładowany silnikiem spalinowym a do 60 km/h możliwa jest w pełni jazda na napędzie elektrycznym.
  • Spocznij!

Ten rodzaj napędu jak najbardziej mi się podoba. Diesel + silnik elektryczny to rozwiązanie stosowane na okrętach podwodnych. Ładnie...
  • Pojemność akumulatora w tym modelu jest znikoma, rzędu 1kWh. Jego trwałość również taka będzie. Obok filtra cząstek stałych będzie to kolejny element do zepsucia w tym francuskim wynalazku. Jeśli będziesz wykorzystywał ten samochód jako auto 4x4 to po 40000 km akumulator będzie do wyrzucenia. Nowy w ASO pewnie ze 4 tysiące. Mocy szczególnej na silniku elektrycznym nie uzyskasz bo co niby da te 35 KM z tyłu jak z przodu nawet przy niskich obrotach masz ich z 60 - 100? Samochód będzie się zachowywał jak normalny przednionapędowy, tylko że jest trochę cięższy...
Sign In or Register to comment.