Opinie o silniku Nissan 1.6 DCI

Czy silnik z samochodu Nissan X-Trail III 1.6dci 130 koni jest ok? Czy będzie ciągnął tak jak Hyundai iX35 1.7 czy 2.0 diesel? Jeździłem obydwoma i mam porównanie i ten 1.7 jest dla mnie za słaby.

Czy ten silnik będzie bezawaryjny? Dociągnie 200 000 km bez wydania fortuny u mechanika?

Komentarz

• 1.6 dCi to jest nowsza generacja niż te diesle z Hyundaia.

Tam masz moment 320 Nm, jeszcze kilka lat temu było to standardem w dieslach 2.0 jak 2.0 TDI z Passata B8. W tym silniku masz dwie turbiny, ale uwaga o STAŁEJ GEOMETRII. Dlatego jest szansa, ze uda się to dość łatwo zregenerować. Koreańczycy mają oczywiście po 1-nej.

Pisze o tym bo nie ma opcji żeby turbo wytrzymało 200 tysięcy. Jak wytrzyma to w takim stanie, że zaleje już dawno FAP-a.

To ma być samochód w trasy czy na miasto?

Druga sprawa to jest nowość w Renault-Nissan a wiesz co się dzieje z nowymi silnikami? Choroby wieku dziecięcego dotyczą dziś każdej marki bo wszyscy chcą dziś wprowadzać na rynek wszystko szybciej niż jest to rozsądne...
  • Panowie!

Renault 1.6 dCi o oznaczeniu R9M to nowoczesny diesel z 4 zaworami na cylinder. Silnik występuje w kilku wersjach:

1.6 dCi 130 KM / 320 Nm – posiadająca jedną sprężarkę o zmiennej geometrii
    1.6 dCi 136 KM / 330 Nm – jw.
    1.6 dCi 160 KM / 380 Nm – posiadający dwie sprężarki o stałej geometrii
    1.6 dCi 180 KM / 400 Nm

Wersja 130 KM to jest jedna turbo VGTs!
  • Zgadza się przy 320 NM w tak małym silniku korba wyjdzie bokiem...
Sign In or Register to comment.