Golf VII GTD czy warto?

Rozważam zakup samochodu Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI BlueMotion z silnikiem o mocy 184KM. Dlaczego akuratnie ten samochód:

1. Wystarczająca ilość miejsca dla 4, awaryjnie 5-ciu osób
2. Dynamiczny silnik: 7.5 do setki, mówi Wam to coś?
3. Spalanie zdeklarowane przez producenta w mieście to 5.1 więc nie zbankrutuje stojąc w korku.

Cena auta to 116 tysięcy ale biorę na leasing więc realnie zapłacę poniżej stówy.

Chce tym autem przejechać 180000 km i sprzedać go po upływie 5 lat, najlepiej jeszcze w momencie gdy rynek aut używanych nie będzie zasypany używanymi Golfami 8 z Republiki Federalnej Niemiec.

Pytanie zasadnicze:

Czy ten silnik bez problemu wytrzyma ww. przebieg? Bez kombinacji, napraw po gwarancji, wycinania, usuwania, czyszczenia DPF. O skrzynię biegów się nie boje, bo biorę zwykła biegówkę. Reszta też chyba daje radę?

Kolejne pytanie jak w tytule - czy warto? A może inny samochód?

Wielu znajomych mi marudzi, żebym nie brał 2.0 TDI bo to awaryjny silnik... ale sami mają używane samochody, z bardzo niepewnym przebiegiem. Mam ich słuchać? Pewną ironią losu jest fakt, że skośnoocy dają na swoje i30 które w najdroższej wersji jaką widziałem w salonie kosztuje 90 tysięcy dają 5 lat gwarancji bez limitu kilometrów na silnik, skrzynię biegów, zawieszenie oraz układ hamulcowy. A niemiecka solidność jedynie na 2 lata. Nie ma co jednak tych dwóch aut porównywać bo Golf, szczególnie ten o którego pytam to zupełnie inna liga niż jakikolwiek Hyundai...

Komentarz

• edited luty 2015
    Czy nie myślałeś o samochodzie Kia Cee'd GT? 7 lat gwarancji 150 tysięcy :]

Jeśli masz ciężką nogę to dużo na paliwie nie zaoszczędzisz, litr może dwa... a ile tańsza w zakupie jest Kia.
  • Wolnawe to trochę:

http://dane-techniczne.info/szczegoly/kia/ceed_ii_1.6i_16v_204_hp_tgdi_gt/2875

Więcej KM i więcej do setki? Ja jeszcze po cichu myślałem o chipie do GTD...
  • Taki mocny silnik naprawdę jest ci do czegoś potrzebny?

Za 140 tysięcy to masz już bardzo luksusowo wyglądającą nową Kie Sorento, czyli luksusowego SUV-a.
  • Heh, moze fajny samochod ale ja nie mam przekonania do VW. Szwagier jezdzi VW juz 20 lat i o ile dawniej tylko chwalil tak ostatnie VW: Golf IV, Passat B7 wyklina i mowi ze kupi nie dlugo chyba francuza...
  • A może Ford Focus 2.0 TDCi 150 KM ze Start & Stop + przekładnia PowerShift? A chiptuning zawsze istnieje. Foczki ładne są...
Sign In or Register to comment.