czy warto kupić nową skodę octavię?

Szukam auta rodzinnego z dużym bagażnikiem. Czy dobrym a może idealnym rozwiązaniem będzie Octavia 3? Za 80 tysięcy można mieć przyzwoicie wyposażone 1.4 TSI albo 1.6 TDI. Auto w salonie zrobiło na mnie bdb. wrażenie no i nawet opony miało firmowe, Continental. Zdziwiło mnie tylko że egzemplarz z silnikiem TSI nie miał maty wygłuszającej. Wydawało mi się że to normalne, że tej mocy silniki mają to. Ale samochód nie jest głośny. Jestem skłonny go kupić.

Mam jednak kilka pytań:
1. Zastanawiam się nad dokupieniem systemu PARKING ASSISTANT 2.0. Czy w praktyce dobrze to działa?
2. Czy do 1.4 TSI da się założyć gaz? Nie zamierzam tego robić na gwarancji ale może kiedyś... podobno super ekonomiczny ten silnik nie jest.
3. Czy 1.6 TDI będzie bardziej żywotny niż 1.4 TSI?
4. Czy ten samochód ma jakieś typowe wady, usterki które nagle potrafią go unieruchomić?
5. Czy różnica między H7 a xenonem jest warta dopłaty 4000 zł? Czy przy xenonie też zużywają się odbłyśniki jak w halogenie? I dlaczego to tyle kosztuje skoro xenon na allegro kosztuje 500 zł
6. Jak sprawuje się O3 podczas jazdy po mega dziurawych drogach (Kraków). Co wymaga wymiany po 50 tysiącach?

P.S.
Czy ktoś wie czy i kiedy w Octavii 1.4 TSI będzie skrzynia DSG 8-mio biegowa?

Komentarz

• Myślałem nad tym samochodem i uważam że zdecydowanie NIE warto przy obecnej ofercie PRAWDZIWEJ klasy średniej w postaci Mondeo Mk5. Bo w troszkę wyżej cenie masz 1.5 EcoBoost, w środku to wygląda jak samochód klasy średniej, uszy przy 140 km/h nie bolą.

Octavia to strasznie dziwny samochód, który na rynku plasuje się w w jakiejś niby klasie, oszukuje że jest w klasie średniej. Nie ładne zagranie. W rzeczywistości ani nie masz samochodu klasy średniej ani nie jesteś tak postrzegany jako właściciel takiego auta ale zapłaciłeś za dobrze wyposażony egzemplarz prawie tyle co za auto klasy średniej a nadal go nie masz. Najlepiej połóż na stół jeszcze 30 tysięcy i wtedy poradzimy nad zakupem nowego auta. A jak chcesz oszczędzać kup Skodę Rapid, ona też jest przerośnięta ale nie oszukuje klienta jak Octavia. To auto budżetowe, takie jest i takie ma być. Pozdrawiam!
  • Bez przesady z tą głośnością Octavii. Jeździłem nowy, z salonu, 35 tysięcy na liczniku BMW 320i obecnie produkowany model i naprawdę dźwięk w środku na autostradzie był podobny jak w Octavii. Nie sądzę by w Mondeo było jakoś wiele lepiej...
    Za to w Octavii jest znacznie ciszej niż w Chevrolecie Cruze.

Dołożenie 30 tysięcy to dołożenie prawie połowy. Z oczywistych względów nie wchodzi w grę. Rapida nie chce zreszta nie piszesz chyba poważnie - to typowy plastik.

Oferta z Mondeo 1.5 EcoBoost również mnie nie przekonuje bo Mondeo z tym silnikiem ma znacznie gorsze osiągi niż Octavia z bardzo elastycznym VW 1.4 TSI.

Ten "podstępny" charakter Octavii to właśnie jej plus a nie minus.

• Nowa Octavia sprzedaje się bardzo dobrze, to może być bardzo udany model.

Szkoda, że wygląda jak znacznie tańszy Rapid.

Nie widzę natomiast sensu zakupu np. wersji Laurin & Klement za 100 000 zł skoro można mieć za tyle... nawet nowego Passata.
Sign In or Register to comment.