Opel Antara Cosmo 4x4 2.2l CDTI Diesel czy BMW X1 sDrive20i

Muszę kupić nowe auto jeszcze w tym roku, żeby odliczyć podatek VAT.

Chciałem kupić Opla Antare w wersji Cosmo. Ale żona namawia mnie na SUV-a marki BMW... bo widziała w Na dobre i na złe jak Falkowicz takim jeździ i jej zdaniem to się prezentuje 100x lepiej niż Opel...

BMW jest tylnonapędowe, ale podobno ma różne elektroniczne systemy i w lekkim terenie nieźle sobie poradzi, prawda to?
Kolejna kwestia to BMW to benzyna, na diesla mnie nie stać ale i tak różnica w Polsce pomiędzy benzyną a ropą niewielka... z drugiej strony benzyna nie ma DPF, więc może to same zalety? Może nie będzie palił dużo wiecej niż Opel?

Trzecia sprawa to siedząc w testowym BMW czuje się lepiej, tylko to samochód na dobrym wyposażeniu (mi. skóra Nevada a u mnie będzie tkanina Elektra, mam nadzieje, że się nie elektryzuje). Niestety BMW każe płacić również za czujnik deszczu i cofania a Antara Cosmo już to ma... a może to jest za mały budżet jak na BMW, za dużo wyrzeczeń no i ten napęd tylni i tak nie zda egzaminu?

Komentarz

• Sądzę, że to jest za mały budżet jak na BMW... chyba że używane. Z drugiej strony diesle 2.0 w BMW nie mają zbyt dobrej opinii więc może lepszy będzie Opel? Trzeci argument to jak można porównywać samochód z napędem 4x4 z autem bez tego napędu? Albo potrzebujesz auto z napędem albo nie... zmień kryteria.

Jeśli szukasz czegoś mocnego to moze Ford Kuga 2.0 ecoboost?
  • Porównujesz auta zupełnie innych klas. Wiadomo, że BMW musi być droższe bo to BMW... ale będzie i lepsze.
Sign In or Register to comment.