Prawdziwość danych technicznych

Cześć

czy wierzycie w dane techniczne aut? W podane osiągi? Autoświat testował Polo 1.2 TSI DSG i fabrycznie miał mieć 9.7 do setki a na koniec miał 11.1 sek. Przecież to ogromna różnica!!

A zużycie paliwa? Czy kupując samochód, który ma mniejsze spalanie, kupując go przecież tylko i wyłącznie z tego względu dopłacając jak to się ma do rzeczywistości?


Pozdrawiam

Komentarz

  • Też mam niekiedy zastrzeżenia. Pytanie jak oni ruszają z miejsca mierząc te osiągi? Strzał ze sprzęgła? Czy normalne ruszenie bez pisku opon?
  • Wiesz istnieją pewne normy i na pewno jeśli model X pali wg danych mniej niż Y to w rzeczywistości też tak będzie. Choć nie oznacza to, że jak auto X pali 7 litrów w mieście to Tobie też spali 7 bo miasto każde inne a styl jazdy też nie ten sam.

    Gdyby nie wierzyć danym technicznym to ludzie nie kupowaliby aut z silnikami np. 2 litrów tylko kupowali 1.2 bo przecież tylko w danych tech mają mniej do setki :)

    Dane techniczne są nie tylko w autach np. masz dane techniczne w budownictwie opór styropianu, sprawność kotła, wiem że użytkując potem dom czujesz to tak samo mając mocniejszy samochód na papierze rzeczywiście szybciej przyśpiesza.
  • No właśnie, nawet jeśli kłamią to kłamią wszyscy.
  • Dane techniczne podaje PRODUCENT.

    Dane techniczne podawane na takich stronach jak np. http://www.dane-techniczne.info/ to są dane od producenta. Tak więc strony nie kłamią tylko ew. producenci :)
Sign In or Register to comment.