Dlaczego nowe samochody są takie drogie?

Dlaczego brak naprawdę tanich nowych aut za 20, 10 tysięcy? Nie da się wyprodukować?

Komentarz

• Bo w PL nic się nie produkuje. Na zachodzie się produkuje i dzięki temu za 10, 20 tysięcy EURO kupisz samochód.
  • Przecież Opel Astra i Fiat 500 jest produkowany w PL. Mimo to żaden z nich nie kosztuje kilku zakładowych pensji.
  • Należy pamiętać o tym że wszystkie etapy produkcji są kosztowne, począwszy od zaprojektowania, wymyślenia nowej technologii i co najważniejsze przetestowania pod wieloma kątami, żeby po produkcji nie pojawiały się bardzo dziwne usterki.
    Więc koszty te są ogromne dla koncernów samochodowych, ponieważ postawienie całej fabryki to gigantyczne koszty, potem wszystkie etapy projektowania, tworzenia koncepcji, a następnie produkcji, więc taki koncern musi odzyskać włożone pieniądze i wyjść na jakiś plus by mógł opłacić pracowników i mieć pieniądze na dalszy rozwój
  • edited wrzesień 2014
    Marki samochodow musza zarobic :) placisz jak za wszystko- nowe to drogie chociaz mozesz kupic to samo uzywane o polowe taniej. Oprocz tego oczywiscie z powodów wymienionych wyzej, nie oplaca im sie tworzyc tanich samochodów.
  • Czy takie drogie to nie wiem. Kumaty człowiek jest w stanie zarobić 5000 zł na rękę. Odłożyć 1000 zł miesięcznie na samochód to nie problem. Wymiana samochodu co 5 lat, więc mamy 60 tysięcy + odsetki na lokacie.

Wiem, wiem, wiem auta za 60 tysięcy nie są firmowe (BMW się nie kupi) no ale nie każdy musi jeździć firmówką.

Co z tymi co zarabiają mniej niż 5000 zł? Niech jeżdżą autobusami! Będą mniejsze korki!
Sign In or Register to comment.