Samochody takie Czy takie

Witam pisze bo zastanawim się nad jedną sprawą dlaczego koszty samochodów tak się różnią cenami zachodnie czy wschodnie choć wyposażenie jest takie same tylko marka się różni.Marka i chyba nic więcej są porównania co lepsze co gorsze czy kupić powiedzmy hondę czy mercedesa ten sam rocznik a cena różni się kolosalnie

Komentarz

  • Mówisz o nowych samochodach czy używanych? Bo nowe zazwyczaj kosztują tyle samo jeśli są podobnej klasy. Np. Hyundai i40 (Korea południowa) cena od 82600 zł a Opel Insignia (Niemcy, USA) od 83 750 zł z kolei Citroen C5 (Francja) cena od 81 500 zł.

    Tak więc moim zdaniem nowe samochody prawie nie różnią się cenami między markami w danej klasie.

    No chyba że weźmiesz samochód bardziej luksusowy np jak Mercedes. Mercedes-Benz C 180 cena od 113 310 zł od jakiegoś pośrednika na allegro (nie typowy salon).

    Ale jak już weźmiesz pod uwagę że podstawowy silnik w i40 ma tylko 135 KM a Mercedes 154 KM to już wychodzi że ten Mercedes jest na starcie lepszy. Do tego i40 nie ma ksenonów ani przeciwmgłowych a Mercedes ma. Tak więc jakby to tak wszystko po przeliczać to wychodzi że auta kosztują tyle samo różnych marek.

    A jeśli chodzi o używki to wiadomo że 5 letnie auto, które kiedyś kosztowało 113 tysięcy będzie więcej kosztowało jako używane niż 5 latek który nowy kosztował 82 tysiące. Bo różnica w zakupie nowego wynosiła 30% dlaczego więc jeden potem nie miałby kosztować 35 tysięcy a drugi 50? Prawa rynku się kłaniają...
Sign In or Register to comment.