Trwałość filtra DPF

Podawajcie przebiegi przy których przytkał się, zepsuł się permanentnie filtr DPF. U mnie 100 tysięcy i jest ok. Volkswagen Golf V 2.0 TDI 170 KM.

Komentarz

• Z trwałością DPF jest jak z trwalością amortyzatorów. Jednemu nawalą po 50 tysiących inny przejedzie 250 tysięcy w zależności od stylu jazdy i warunków.
  • Przy jeździe w mieście potrafi bardzo szybko nawalić, tak przynajmniej jest w Oplach.
    Jak ktoś jeździ po autostradach 120 - 130 km/h i duży silnik niewielkie obroty to pewnie posłuży bardzo długo dlatego wiele aut z zachodu z potężnym przebiegiem ma jeszcze DPF.
  • Dlaczego przejmujesz się trwałoscią filtra, którego można bardzo łatwo i stosunkowo tanio usunąć? Np. w http://www.dyna-mite.pl/ zrobią Ci to w jeden dzień.
  • Tylko jak to jest z tym usuwaniem? Czy nie narusza się gwaranacji? Co jeśli DPF padnie na gwarancji?
  • Panowie, filtr DPF pada wtedy jak turbina leje dużo oleju do silnika. Niestety to się zdarza w tanich markach jak Dacia, Renault gdzie turbiny dają bardzo słabe. W VW turbiny trzymają zatem bardzo długo.
  • Sądzę, iż nie po to rząd wprowadził normy emisji spalin by obywatele sobie z nich kpili. Wcześniej czy później osoby usuwające filtry cząstek spotkają się z oporem legislacyjnym i posypią się mandaty.
  • Myślę, że to co obecnie jest oferowane jako DPF to taka wersja beta. Niedługo wprowadzą nową generacje, która będzie tak trwała jak katalizatory. Postęp nie nastąpi w samych filtrach ale silnikach, które będą emitować mniej cząstek stałych przez co filtr będzie miał mniej do roboty.
  • Robią już zamienniki katalizatorów z DPF za 1000 - 1500 zł po co kombinować więc z wycinaniem?
  • Producenci zapewniają że nowe filtry mają większą pojemność i wyższą trwałość niż te pierwsze z aut od 2005 roku, kiedy weszło EURO 4. Jak jest naprawde... niewiadomo.
  • Wczoraj znalazłem excela z notatkami ile mi Golf palił jak był "funkiel nówka" to się za głowę złapałem...

Przez pierwsze 10000 km miałem zużycie paliwa ŚREDNIO 6,6 litra. A teraz mam zużycie 6 litrów jak lecę w trasę, średnio 7,5. Słyszałem że to przez DPF.
  • Nie ma jak to zachwywać się niskim spalaniem diesla w mieście i jeździć specjalnie autostradą by go przepalać...
  • Na samochodach z filtrami powinno pisac wyraznie ze nie nadaja sie do jazdy wylacznie w miescie. NIestety stopien fachowosci sprzedajacych jest raczej kiepski. Znajomej dealer Renault polecil do miasta wlasnie dCi bo "malo pali".
Sign In or Register to comment.