Ile dałeś tyle przejechałeś

Gdzieś słyszałem takie powiedzenie. Wiadomo że tyczy się ono głównie aut używanych a jak jest w nowych samochodach. Czy samochód za 60 tysięcy przejedzie znacznie więcej niż taki ze 40?

Komentarz

  • Zależy o jakich usterkach mowa. Wiadomo że silnik w aucie co kosztuje 100 tysięcy będzie bardziej trwały jak takim za 40 tysięcy bo to inna klasa i jest liczony na zupełnie inny przebieg. Co do trwałości różnych mechanizmów dodatkowych to może być nawet odwrotnie bo nowe auta są naszpikowane elektromechaniką i np. elektroniczna blokada kierownicy albo elektryczny ręczny w VW potrafi się zaciąć a w innym aucie jej nie ma i nie ma problemu, jak masz klimę może się zepsuć auto bez klimy klima nie siądzie itp. itd. Masa czujników wtyczek, złączek, urządzeń i wszystko może nawalić.
  • W przypadku np. Dacii to nie do końca tak jest. Kupisz silnik 1.2 75 KM masz pewny silnik i zero problemów, weźmiesz 90 TCe może paść turbo, na pewno mniej przejedzie ten drugi.
  • Troche w tym prawdy jest. Wiadomo silnik w samochodzie który kosztuje więcej będzie lepszy i trwalszy.. Bardzo dużo zależy też od marki i modelu samochodu. Niektóre marki mają z pierwszego punktu widzenia pożądne silniki a w praktyce słabo się spisują.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Sign In or Register to comment.