Co jest naprawdę konieczne/przydatne, co jest tylko wyrzuceniem pieniędzy?

Jak w temacie. Gdy patrzę na oferty wyposażenia, wzięcie wszystkich dodatków niemalże powiększyłoby cenę samochodu dwukrotnie. Które dodatki uważacie za obowiązkowe, które za pożyteczne a o których lepiej nie myśleć, zwłaszcza jeśli ma się ograniczony budżet.
Klimatyzacja wydaje mi się w miarę przydatna, ale w sumie niepotrzebna. Lusterka elektryczne są niemal-konieczne, przynajmniej dla mnie; specjalne kolory też nie, bo nie wyobrażam sobie dopłacać za kolor iluś tysięcy... a reszta? Co naprawdę warto mieć i jest warte zapłacenia wyższej ceny?

Komentarz

 • - obrotomierz
  - klima (najlepiej automatyczna), no chyba że latem nie jeździsz samochodem :)
  - regulowana kierownica choćby w jednej płaszczyźnie
  - regulowany fotel góra / dół

  Jeśli autem jeżdżą przynajmniej dwie osoby to:
  - lusterka elektryczne
  - elektryczne szyby z przodu

  Jeśli jeździsz w trasie to musi być tempomat, na szczęście to już nie jest luksusowe wyposażenie pojawia się w bardzo wielu tanich samochodach.

 • Ekonomiczny i dynamiczny silnik :)
 • No silnik w każdym musi być... i to jak najlepszy się da w danej klasie cenowej.

  Hm, to kierownicę da się regulować? (W jakiejkolwiek płaszczyźnie?)
  Na to nie zwracałam uwagi, dziękuję za nową perspektywę co może być ważne. Czy są auta bez obrotomierza?
 • Jest bardzo dużo samochodów bez obrotomierza, głównie w niższych klasach, np moja służbowa Corsa ogólnie całkiem nieźle wyposażona ale tego jej nie brakuje. Podobnie jest z wieloma innymi samochodami w tej klasie.
  Zawsze warto wziąć doposażenie, które poprawi komfort Twojej podróży jak np nawigacja. Nie wyobrażam sobie, żeby przy aktualnych upałach nie mieć jej w samochodzie. Po prostu człowiek się rozpływa. Ja tam lubie jak mi gra radyjko wiec też uważam za użyteczne, no i zestaw głośnomówiący żeby spokojnie pogadać przez telefon i nie dostać mandatu. Fajnie też mieć czujniki parkowania, na prawdę się przydaje.Elektryczne szyby/lusterka stają się już standardem w każdej klasie, regulacja fotela czy kierownicy raczej też.
 • Moim zdaniem w aucie potrzebne jest oczywiście poduszki powietrzne jak i dobry układ chamulcowy czyli sprawny abs to potrzebne napewno ale jest też przydatne miedzy innymi parkometr komputer który pomaga w parkowaniu mniejszość nowych aut pomija właśnie tą funkcje wiadomo nie jest to tania przyjemność ale jakże pomocna w mieście gdzie ciężko zaparkować większe auta.Przydatna Funkcja to też nawigacja co prawda są przenośne naklejane zazwyczaj na szybę co zmniejsza naszą widoczność
 • No tak, poduchy abs i sprawne hamulce są przydatne, ale ciężko jest kupić nowy samochód bez nich.
 • Skórzana tapicerka, szczególnie w tańszych samochodach. To zbędny wydatek. Kosztuje dużo a po kilku latach jest spękana i wygląda gorzej niż normalna.
 • Skórzana tapicerka jest potrzebna
Sign In or Register to comment.