Datsun on-DO

Co sądzicie o tym samochodzie? W mojej opinii wygląda dużo lepiej niż Logan i wyróżnia się na tle innych modelu Datsuna (sprawdźcie sobie w necie jak wygląda model GO - szkarada). Opisywany samochód ma fajny agresywny przód, trochę odstający przód jak Mondeo II, które mi się zawsze bardzo podobało. Jest wysoki to fakt. Ale to zaleta na te nasze polskie stare miasta Kraków, Wrocław gdzie parkuje się na bardzo wysokich krawężnikach.

Podobno podstawowy silnik stanowi 1.6 benzyna, na pewno będzie przyjemniejszy niż ten słabeusz 1.2 75 KM z Logana czy podstawowy silnik z Aveo. Niestety nigdzie nie widzę, nawet w Wikipedii ani na stronie producenta żadnych danych technicznych, informacji na temat zużycia paliwa czy podstawowego wyposażenia. Bo jak ten za 30000 zł nie ma klimy, elektrycznych lusterek, szyb z przodu to średnia okazja jeśli chodzi o cenę natomiast nie wycofuje się z tego że stylistycznie bardzo fajny samochód.

Komentarz

• Czytałem o tym modelu w artykule na onecie, nie pisało tam jednak nic o silniku. Zero konkretów. Rzeczywiście jakby ten samochód miał dobre wyposażenie w tej cenie to byłby to prawdziwy hit cenowy. Niestety nie liczyłbym na to, przecież to japoński producent a Japończyk musi zarobić. Inne opcja jakby to auto było chińskie czy indyjskie.

Druga sprawa to samochód produkowany w Rosji i tam pisało, że Lada robi również bliźniaczy model. To obrazuje jak nasza polska motoryzacja się zacofała teraz nie mamy żadnych polskich samochodów a kiedyś Lada Samara a Polonez Caro szły łeb w łeb jeśli chodzi o wygląd i nowoczesność (lub jej brak).
  • No i co? Samochód nadal niedostępny. Może problem z normami spalin?!
Sign In or Register to comment.