Sandero, logan? coś mniejszego? może Citroen C1?

Zastanawiam się nad samochodem na raty, nowym. Celuję tak w 30tysięcy, max 35tysięcy. Koniecznie nowe, chociaż nie musi być z tego rocznika.
Samochód do:
- wyjazdów na wczasy (2 osoby, plus czasem pies)
- codziennej lub kilka razy w tygodniu - jazdy po mieście, dojazd do pracy, na uczelnię itd
- zakupy, jazda w korkach

Zależy mi na małej awaryjności, nawet kosztem wielkości i wygody, dlatego chcę auto nowe, w miarę porządne. Dzieci nie planujemy. No, może drugiego psa.

Ogólnie zależy mi na dość niedrogiej eksploatacji (więc jak najmniej napraw, najniższe spalanie) wystczy nawet dwuosobówka, jak ma dobry bagażnik, bezpieczny dla zwierzęcia :) Chodzi o to, by mieścił się i pies (40kg) i nasze bagaże. Mimo, że jestem kobietą, nie zabieram na wyjazdy wiele, ale elektryczny samochodzik byłby za mały, zwłaszcza na dłuższą trasę.

Komentarz

• Jeśli całkiem małe auto wystarczy i będą to naprawdę dwie osoby + nieduży pies to może warto się zastanowić nad volkswagenem up! Autko przyjemnie wykonane, no i zużycie paliwa będzie naprawdę niskie. C1 też nie jest złym wyborem choć nie jestem zwolennikiem citroenów.

Logan to raczej samochód dla kogoś kto ma dzieci, nie warto wozić tyle powietrza. Małym samochodem jak up czy wspomniany C1 tak samo pojedziesz na wakacje jak Loganem. Natomiast gdy myślisz o aucie na dużej to zapewne jakość zabezpieczeń antykorozyjnych tego ostatniego będzie zauważanie gorsza.
  • C1 albo może Toyota iq tez mala nawet malutka, osobiscie oba mi sie podobaja C1 jest bardziej charakterny według mnie ale Toyota jednak japońska
    Mysle ze jak na takie potrzeby wystsrczy, logan tak jak wyzej ktos napisal jest bardziej rodzinny chba ze patrzysz tez w przyszlosc
  • A między Toyotą iq a C1 jest spora różnica jeśli chodzi o stosunek jakość/cena? Liczę, że te 5-6 lat to minimum pojeździ, nie chciałabym mieć zardzewiałego grata, zanim go do końca spłacę... :) Marzy mi się mały samochodzik, ale jednak w miarę dobrze wyglądający i taki, który wystarczy na te kilka lat średniej eksploatacji.
  • A ktoś widział/oceniał może toyotę aygo? Hatchback 3d za 33,9tyś, a 5d - za 34,9tyś? Max 160km/h, i dosyć zgrabna? Czy 3d nie byłaby lepsz od Toyoty iq?
  • Wspomniałeś ze liczy się trwałość. Chcesz przejeździć 5-6 lat a ile km max nim chcesz zrobić?
  • Trudno jest mi to określić. Przez dwa lata zrobiłam jakieś 12tyś kilometrów obecnym autem. Nowym być może byłoby to trochę więcej, ale niewiele. Liczę że w ciągu pięciu lat max 40 tyś.
Sign In or Register to comment.