Czy warto kupić Dacie Duster

Ma fajne wysokie nadwozie jak BMW X5, dobry do zagazowania silnik 1.6 bez turbin i bezpośredniego wtrysku - zrobi bez problemu 300 000 km na gazie, z filmików na youtubie całkiem ładnie sobie radzi w terenie (fajne jest porównanie w Mercedesem G-klasy).

Miałem ją kupić już dwa lata temu po Barburce ale mówili że będzie nowy model itp. Teraz byłem w salonie i model praktycznie ten sam co tam pozmieniali? Przednie światła. No i tu moje zwiatpienie. Czy nie długo nie zrobią jakieś rewolucji i będzie całkiem nowy model? Ma ktoś jakieś przecieki z Dacii? :]

Komentarz

• Z zewnątrz nie ma różnicy ale w środku ta nowa wygląda zupełnie jak Clio IV - zdecydowanie na PLUS.

Szukasz samochodu do przejechania 300 000 km a obawiasz się utraty wartości bo wprowadzą nowy model? Nie bądź śmieszny...
  • Znajomy ma, w terenie daje rade. Ale ogolnie auto nie na lata chyba ze masz fach blacharza-lakiernika w sobie :] Niska jakosc wykonania. Szybko pojawiły się purchle w różnych miejscach przy uszczelkach.

Auto ma 3 lata.

Rozejrzyj się może za Pandą 4x4. Kolega kupił Pandę 1.3 Mjet 16v 75KM 4x4 CLIMBING dorwał ją po promocji za nie całe 58 000 zł I jest bardzo zadowolony.

Masz diesla pod maską nie musisz instalować butli a ten silnik z Dacii jest stary, wątpie że spali mniej jak 10 gazu średnio co wcale się tak nie opłaca bo pamiętaj że przy instalacji IV generacji musisz go odpalać na benzynie na co schodzi z pół litra, litr na setkę!
  • Dacia ostatnio naprawdę produkuje świetne samochody a do niedawna była kojarzona z taniochą i tandetą a wcale tak nie jest. Produkuje teraz świetne samochody i Dacia Duster się do nich zalicza. Świetny samochód i to za małe pieniądze. Jest na pewno wart polecenia dla każdego bez wyjątku.
  • No bo Dacia to Renault
  • Jeśli kupujesz 4x4 to musisz mieć takie auto to WARTO. Jeśli nie to kup Captura, wyglada o wiele przyjaźniej.
  • Samochód dalej nie kupiony i pytanie otwarte. Niestety konfigurowałem go sobie konfiguratorem na stronie WWW i wychodzi mi że przyzwoite wersje to jest 70-80 tysięcy. Troche dużo dlatego jeszcze starym jezdze. A może teraz coś lepszego kupie...
  • Tez patrzylem na ich konfigurat i tak jak mowisz: dodanie kilku opcji powoduje stworzenie ceny jak w Renault, Nissanie albo Fordzie.

No i ten silnik. Szukam diesla a 1.5 dCi to istne muzeum, ktore wywodzi sie jeszcze z Clio II produkowanego od 1998 roku :/

Poza tym mnostwo podzespolow w tym aucie wzieto z Logana I. To też nie zła prehistoria. Części do tego pasują jeszcze z Renault 21!!!!!!!!!!!

Na pocieszenie mogę napisać że zawieszenie ma całkiem nowe i układ hamulcowy ze współczesnych Renault.
  • To że części pasują od Renault 21 to żadna rewelacja. Producenci często utrzymują produkcje typowych komponentów bo umowy z dostawcami są podpisane, po co zmieniać coś co działa dobrze?
  • Mi się ten samochód nie podoba i uważam że za tyle kasy można coś kupić co wygląda znacznie bardziej ekstrawagancko.
Sign In or Register to comment.